Program profilaktyczny realizowany dla poprawy bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów.

Szkoła Podstawowa nr 340 im. Profesora Bogusława Molskiego w Warszawie dnia 30 września 2016 roku wysłała deklarację i przystąpiła do Programu Profilaktycznego „B&N” czyli B jak Bezpieczny i N jak Niechroniony uczestnik ruchu drogowego realizowanego w celu poprawy bezpieczeństwa na obszarze Mazowieckiego Garnizonu Policji organizowanego przez Komendę Wojewódzką Policji z siedzibą w Radomiu; Wydział Ruchu Drogowego.

Cele programu
      Program „B&N” przypada na lata 2013- 2020. To zbiór przedsięwzięć zmierzających do aktywizacji społeczności szkolnych i lokalnych, stworzony z myślą o działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego, tj. pieszych i rowerzystów. Ma na celu promowanie bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, tym samym zmniejszenie liczby ofiar wypadków drogowych wśród pieszych i rowerzystów o 5% w każdym roku. Stworzenie podłoża do prowadzenia efektywnych i długofalowych działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa Niechronionych Uczestników Ruchu Drogowego – NURD. Faktyczne zwiększenie liczby pieszych poruszających się po drogach z elementami odblaskowymi. Zwiększenie liczby rowerzystów poruszających się po drogach z właściwym oświetleniem. Zwiększenie aktywności dzieci w propagowaniu bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym w szkolnej grupie wiekowej oraz wśród pozostałych uczestników ruchu.

Formy działalności, m.in.:
a) propagowanie mody na używanie elementów odblaskowych na drogach wszystkich kategorii w obszarze zabudowanym i niezabudowanym,
b) promowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach,
c) organizowanie konkursów tematycznych związanych z celami kampanii,
d) udział w Kampanii „Rowerowy Maj",
e) zajęcia oraz warsztaty z zakresu udzielania pierwszej pomocy,
f) prelekcje, pogadanki dla uczniów, filmy edukacyjne, zajęcia profilaktyczne.

pobierz załącznik Plan działania w SP 340 w roku szk. 2016/2017

informacje przygotowała p. Aleksandra Ciemięga