Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji dla uczniów, nauczycieli i rodziców uczniów. Jej zadaniem jest służenie realizacji programów nauczania i programu wychowawczego oraz przygotowanie uczniów do korzystania z różnych źródeł informacji.
      Biblioteka bierze udział w pełnieniu podstawowych funkcji szkoły w stosunku do uczniów: kształcącej, wychowawczej, opiekuńczej i kulturalnej. Głównym celem pracy jest przygotowanie uczniów do samokształcenia w dalszych etapach edukacyjnych.
      Biblioteka jest skomputeryzowana, posiada dostęp do Internetu. Działa w niej Centrum Informacji Multimedialnej, gdzie uczniowie mogą wyszukiwać informacje w sieci Internet i w zainstalowanych programach multimedialnych.
      Biblioteka prowadzi ewidencję i wypożycza podręczniki oraz materiały ćwiczeniowe w SP 340 zakupione ze środków dotacji celowej lub zapewnione przez Ministra Edukacji Narodowej
pobierz załacznik Regulamin ewidencjowania i wypożyczania podręczników

Biblioteka w ciągu roku szkolnego organizuje różnorodne imprezy czytelnicze, m.in:

• „Konkurs pięknego czytania”,
  • szkolny etap konkursu recytatorskiego „Warszawska Syrenka” dla klas 0-3,
  • Międzynarodowy miesiąc bibliotek szkolnych w październiku,
  • konkurs na wykonanie plakatu reklamującego książkę,
  • zajęcia czytelnicze w bibliotece