W dniu 25.11.2011r. odbył się Ursynowski Dzień Dobrego Jedzenia Happening dla Szkół Podstawowych pod hasłem ”Sklepik szkolny od śmieciowej żywności wolny” pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Usynów Piotra Guziała zorganizowany w Szkole Podstawowej nr 319 im. Marii Kann. Akcja w naszej szkole przebiegała dwutorowo, reprezentacja uczennic z kl. IV b pod opieką nauczycielek- Katarzyny Parol i Anny Ogonek zaprezentowała witrynę sklepiku szkolnego w oparciu o piramidę żywieniową ( wykonanie witryny nauczycielka- Lucyna Wojtkiewicz- Graniczny).
     Podczas happeningu nasze uczennice przedstawiły w formie słowno- muzycznej reklamę zdrowych produktów dostępnych w sklepiku szkolnym. Uczennice: Agnieszkę Karwacką, Aleksandrę Musioł, Monikę Witczak i Joannę Pietrzyk przygotowały do występu nauczycielki- Katarzyna Parol i Anna Jekiełek.
     Jednocześnie w naszej szkole trwała akcja: „Sklepik szkolny od śmieciowej żywności wolny”. Kl. VI b pod kierunkiem wychowawczyni- Agnieszki Ulanowskiej przygotowała akcję pod hasłem: „Warzywa i owoce na stole- dobry rozum w szkole”. Uczniowie wykonali barwne plakaty promujące zdrowy sposób odżywiania. Dowcipne hasła i kolorowe plakaty ozdobiły ściany naszej szkoły oraz witrynę sklepiku szkolnego. Wszyscy uczniowie zostali zachęceni, aby włączyć się do wspólnej akcji na co dzień. Jednocześnie uczniowie kl. VI chcą kontynuować tę akcję w każdy piątek!

kilka zdjęć naszych uczniów z Ursynowskiego Dnia Jedzenia: