Nasza szkoła już po raz piąty bierze udział w akcji Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).
    W tym roku obchody Dnia Bezpiecznego Internetu przypadają na
07 lutego 2012 r. pod hasłem „Wyruszamy razem w cyfrowy świat…Bezpiecznie!". Angażuje się w nich ponad 70 państw z pięciu kontynentów.
     W ramach obchodów w naszej szkole zorganizowaliśmy następujące działania:

1. Nauczyciel informatyki uczestniczył 20 i 21. 09. 2011 r. w V Międzynarodowej Konferencji "Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie", otrzymał materiały do prowadzenia zajęć z uczniami (np. „Owce w sieci”).

2. Na informatyce zrealizował projekt edukacyjny „Owce w sieci” w klasach IV-VI, a wychowawcy w klasach I- III „Sieciaki”, na temat odpowiedzialnego i bezpiecznego korzystania z nowych technologii Internetu- X/XII 2011 r.

3. Nauczyciel informatyki wraz z samorządem zorganizował i przeprowadził V Szkolny Konkurs „Bezpieczny Internet” (plakaty, albumy, prezentacje multimedialne, wiersze, piosenki) – X.2011 - I. 2012 r. Rozstrzygnięcie odbyło się 05. 01. 2011 r. Następnie zorganizowana została wystawa pokonkursowa prac uczniów na korytarzach szkolnych oraz przygotowana gazetka ścienna o obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu 2012 pt. „Wyruszamy razem w cyfrowy świat …Bezpiecznie!"- I/II. 2012 r. Podsumowanie i rozdanie nagród na apelu podsumowującym I semestr.

4. Nauczyciel informatyki przygotował gazetkę ścienną na tablicy dla uczniów, a pedagog na tablicy dla rodziców pt. „Cyberprzemoc” - XI. 2011 r.

5. Opiekun szkolnej gazetki „Kaktusik” redagowanej przez uczniów SP 340, zamieścił artykuł uczennicy o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu- XI/XII 2011 r.

6. Nauczyciel umieścił informacje o inicjatywach i obchodach „Dnia Bezpiecznego Internetu” w SP 340 na stronie Internetowej szkoły- II/III 2012 r.

7. 11. 01. 2012 r. w czasie zebrań rozpropagowano wśród rodziców wybranych klas ulotki: „Nasza umowa o Internecie”.

8. XII/ I. 2012 r. na zajęciach koła informatycznego uczniowie wykonywali krzyżówki oraz pisali artykuły o bezpieczeństwie dzieci w Internecie oraz DBI 2012, na lekcjach informatyki tworzyli rebusy i komiksy z hasłem: „Bezpieczny Internet”.

9. 07.02.2012 r. Wychowawcy wykorzystali w „0-I” zeszyt ćwiczeń „Baw się i ucz w sieci”(FDN). Nauczyciel informatyki rozdał uczniom klas 5 komiksy „3..2..1… Internet” (FDN), ulotki informacyjne ”Przewodnik po Internecie dla dzieci”, przeprowadził pogadankę na informatyce z wykorzystaniem prezentacji „Prezentacja o Internecie dla dzieci” (CEFK).

Przestrzegajmy wszyscy zasad bezpiecznego surfowania w Internecie!

Wystawa plakatów konkurs BEZPIECZNY INTNTERNET

Gazetka na tablicy samorządowej o Dniu Bezpiecznego Internetu

Wystawa prac uczniów- V Szkolny Konkurs BEZPIECZNY INTTERNET

Artykuł uczennicy w gazetce szkolnej KAKTUSIK