Po raz drugi uczniowie SP 340 brali udział w projekcie UNICEF.
    W 2010 roku po raz pierwszy uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Baw się i bądź bezpieczny!”, której celem było przekazanie dzieciom wiedzy o tym, jak uchronić się przed wypadkami i dbać o własne bezpieczeństwo. Laureatką konkursu została Karolina Listowska.
    W tym roku szkolnym od 14. 11. 2011 r.- 13. 01. 2012 r. nasza szkoła zaangażowała się w światowy projekt UNICEF – WSZYSTKIE KOLORY ŚWIATA”. W ramach akcji chętni uczniowie przygotowali charytatywne szmaciane laleczki UNICEF. Symbolizowały one pomoc uczniów dla najbardziej potrzebujących dzieci na świecie. Wybrali dla zrobionej przez siebie laleczki kraj pochodzenia, kolor skóry, strój odpowiadający kulturze tego kraju, oraz imię i wiek, które umieścili w specjalnym „ akcie urodzenia”. 13. 01. 2012 r. podczas specjalnie zorganizowanej w szkole imprezy: „Dzień Babci i Dziadka”, odbyła się aukcja laleczek, a zebrane fundusze przekazane zostały na rzecz dzieci w Sierra Leone w Afryce.
     Realizując ten projekt szkoła wzięła również udział w KONKURSIE NA NAJBARDZIEJ ORYGINALNĄ LALECZKĘ. 16 uczniów uszyło lalki : Polki, Francuzkę, Murzynki, Indiankę, Japonkę, Francuza. Jako najciekawsza i najbardziej oryginalna laleczka w SP 340 została wybrana lalka uszyta przez Joannę Waszak z klasy 6a- Indianka o imieniu Mała Sowa ze szczepu Lakota z Ameryki Południowej. Jej kolorowy stój, dodatki i fryzura odzwierciedlają wizerunek prawdziwej Indianki. Lubi konie, taniec, zabawę z rówieśnikami.

POMAGANIE JEST PRZYJEMNE!

A oto niektóre lalki wykonane przez uczennice naszej szkoły