W tym roku nasza szkoła przystąpiła do obchodów Święta Chleba. Klasy trzecie odwiedziły Muzeum Etnograficzne i poznały historię wypieku chleba. Potem w szkole dzieci przygotowały plakaty, hasła o chlebie pieczonym
na zakwasie.
      W czwartek 14 października na korytarzu pojawiły się stoiska z różnymi gatunkami chleba. Był nawet smalec i kiszone ogórki oraz domowe dżemy. Dzieci zadbały o wystrój stoisk. Chleby pięknie prezentowały się w wiklinowych koszyczkach i na koronkowych serwetkach. Stoiska cieszyły się dużym powodzeniem, tłumnie odwiedzali je uczniowie i nauczyciele. Trzecioklasiści już myślą o kolejnych obchodach Święta Chleba. Zaproszą pozostałe klasy do udziału, by to Święto na zawsze zagościło w naszej szkole.

Święto Chleba w naszej szkole: