Koło Przyrodnicze SP nr 340 jak co roku wyruszyło na pieszą wędrówkę po Puszczy Kampinoskiej w ramach organizowanego po raz pięćdziesiąty przez PTTK Zlotu Młodzieży. Wędrując po puszczy uczniowie SP 340 poznają przyrodę, rzeźbę i historię tego terenu, tak bardzo związaną z historią Polski.
      Tradycją SP 340 jest udział w Rajdzie również rodziców uczniów i absolwentów szkoły. Na szlaku rajdu znajdują się miejsca związane historią Polski. Są to mogiły powstańców styczniowych 1863, mogiły żołnierzy z września 1939, cmentarze, mogiły partyzantów i ofiar okupacji hitlerowskiej z lat 1939 –1945.
      Myślą przewodnią tegorocznego zlotu była sześćsetna rocznica zwycięstwa pod Grunwaldem oraz dwusetna rocznica urodzin Fryderyka Chopina. Ważnym kontekstem Zlotu było oddanie hołdu ofiarom pomordowanym przez hitlerowców w Palmirach oraz powstańcom i żołnierzom poległym na terenie Puszczy Kampinoskiej w walkach o naszą wolność i niepodległość.
      Koło Przyrodnicze SP 340 na trasie Rajdu Palmiry 2010 Trasa wędrówki przebiegała następująco:
-Truskaw T
- Truskawska Droga (szlak żółty)
- Rezerwat Zaborów Leśny (szlak niebieski)
- Mogiła Powstańców 1863
- Karczmisko
- Ćwikowa Góra (szlak zielony)
- Pociecha
- Palmiry
     Uczniowie SP 340, zapalili znicze przy Krzyżu „Jerzyków”, oddziału powstańczego AK, który w rejonie wsi Pociecha stoczył na przełomie sierpnia i września 1944 zaciekłe walki z Niemcami. Następnie wraz ze wszystkimi uczestnikami Rajdu przemaszerowali Palmirską Drogą Śmierci na cmentarz w Palmirach, gdzie odbył się apel poległych, złożenie wieńców i zapalenie zniczy. Tekst na tablicy przy wejściu na teren cmentarza w Palmirach: „ŁATWO JEST MÓWIĆ O POLSCE, TRUDNIEJ DLA NIEJ PRACOWAĆ, JESZCZE TRUDNIEJ UMRZEĆ, A NAJTRUDNIEJ CIERPIEĆ” /słowa nieznanego więźnia wyryte na ścianie hitlerowskiej katowni w Alei Szucha w Warszawie /