24 listopada 2010r. w Sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się koncert poświęcony twórczości naszego najwybitniejszego kompozytora – Fryderyka Chopina.
     Wśród utworów, które młodzież mogła wysłuchać, prezentowano „Życzenie „ op. 74 nr 1 − Pieśń w tonacji G-dur, napisaną przez Fryderyka Chopina w 1827. Była jedną z najważniejszych, a zarazem najsłynniejszych utworów Chopina tego gatunku, napisaną do słów Stefana Witwickiego.

„Gdybym ja była słoneczkiem na niebie,
Nie świeciłabym jak tylko dla ciebie,
Ani na wody, ani na lasy Ale przez wszystkie czasy,
 Pod twym okienkiem i tylko dla ciebie.
Gdybym w słoneczko mogła zmienić siebie.”

Wszyscy obecni wsłuchiwali się w znajome dźwięki naszego kompozytora. Wspaniale interpretowała utwory Grażyna Mądroch – artystka Opery Kameralnej w Warszawie, a akompaniował jej Andrzej Seroczyński –kompozytor i aranżer.
      Słowo wprowadzające oraz komentarz do prezentowanych utworów należał do Teresy Siewierskiej – aktorki.

A tak było: