W dniach 9-10 grudnia 2010 r. nauczyciele w-fu z naszej szkoły we współpracy z Urzędem Dzielnicy Ursynów zorganizowali dla uczniów klas
I-IV Turniej Mikołajkowy.
     W zmaganiach sportowych wzięło udział ponad 300 uczniów z ursynowskich podstawówek. Pierwszego dnia odbyły się zacięte eliminacje, w trakcie których wyłoniono trójkę finalistów: SP 96, SP 100 oraz SP 340.
Dzieci miały okazję zaprezentować swoje umiejętności takie jak szybkość, celność, skoczność oraz zwinność.
     W piątek 10 grudnia rozstrzygnięto, która ze szkół spisała się najlepiej. Dzieci z SP 100 pokonały tor przeszkód najszybciej i najdokładniej co pozwoliło im zająć 1 miejsce. Drugie miejsce zajęła szkoła gospodarzy, która w eliminacjach miała najlepszy czas. O zwycięstwie zdecydowała niecała sekunda! Emocji było co niemiara! Podium uzupełniła SP 96.
     Każdy z zawodników otrzymał paczkę od Mikołaja, a finałowe szkoły nagrodzono pucharami oraz sprzętem sportowym. Kolejna odsłona Turnieju Mikołajkowego pokazała, że impreza wpisała się już na stałe w kalendarz wydarzeń sportowych Ursynowa.
     Gratulujemy wszystkim zawodnikom, nauczycielom oraz kibicom wspaniałej imprezy.