Trzecioklasiści z naszej szkoły zostali zaproszeni do udziału w zajęciach Latającego Uniwersytetu Dzieci. Był to projekt realizowany przez Fundację PAIDEIA w ramach stołecznego programu WARS i SAWA.
     Odbyło się sześć warsztatów w ramach trzech dni uniwersyteckich: przyrodniczego, humanistycznego i politechnicznego. Dzieci miały okazję poznać życie płazów i osobiście obejrzeć kilka gatunków żab. Zachęcone wykładem o sejsmologii wywołały małe trzęsienie ziemi i obejrzały na monitorze pomiar wywołanych drgań. Warsztaty o źródłach historycznych dostarczyły wiedzy o sposobach zdobywania wiedzy o przeszłości. Dużym zainteresowaniem cieszył się warsztat o chińskich tradycjach witania Nowego Roku. Wiele emocji wywołał krótki kurs posługiwania się pałeczkami. W czasie warsztatów o barwnikach dzieci samodzielnie mogły określić ph różnych substancji spożywczych. Natomiast na zajęciach politechnicznych poznały materiały o niezwykłych właściwościach. Każde zajęcia kończyły się zadaniem pracy domowej. Dzieci robiły chińskie lampiony szczęścia, przeprowadzały wywiady, szukały informacji, wykonywały doświadczenia. O wszystkich dokonaniach można było pisać na blogu swojego klasowego klubu. Najaktywniejsi zdobyli indeksy Uniwersytetu Dzieci na drugi semestr roku akademickiego 2011/12. To się udało sześciorgu uczniom. Uroczyste wręczenie indeksów odbyło się w auli Akademii Pedagogiki Społecznej.
     Gratulujemy wszystkim zawodnikom, nauczycielom oraz kibicom wspaniałej imprezy.

wspomnienia z zajęć: