Trzecioklasiści z naszej szkoły umówili się na spotkanie z pisarzem Grzegorzem Kasdepke. Niektórzy byli przekonani, że gość najpierw opowie im o swojej pracy i książkach, a potem odpowie na ich pytania. A tu od początku pełne zaskoczenie. Krótkie powitanie i mały sympatyczny egzamin ze znajomości gatunków literackich, zawodów zawiązanych z pisaniem, rozumienia zabawnych powiedzonek. A potem czytanie zabawnych fragmentów, detektywistyczne zagadki, żartobliwe opowiastki przerywane dziesiątkami pytań dzieci, na które nie dość, że cierpliwie odpowiadał, to jeszcze każdego pytającego z osobiście przedstawiał. Nie obyło sie bez długiej kolejki po autografy i choć niektórzy przynieśli pokaźne zbiory, w każdej książce znalazła się obok podpisu krótka dedykacja. Rzadko kiedy dorośli z takim szacunkiem / bez pośpiechu/ traktują dzieci.

Zobaczcie zdjęcia z tego wyjątkowego spotkania.