W tym roku obchody Dnia Bezpiecznego Internetu (DBI) przypadają na 8 lutego 2011 r. Również w Szkole Podstawowej Nr 340 zorganizowaliśmy działania związane z DBI:

• Pedagog przygotował gazetę ścienną na tablicy dla rodziców a uczniowie na tablicy dla uczniów pt. „Uzależnienie od Internetu”- 18. X. 2010 r.
  • Nauczyciel informatyki oraz samorząd zorganizowali i przeprowadzili IV Szkolny konkurs informatyczny pt: „Bezpieczny Internet” (plakaty, rebusy, prezentacje multimedialne, wiersze): X. 2010 r.-I. 2011 r. Rozstrzygnięcie odbyło się 15. 01. 2011 r. Rozdanie nagród i dyplomów odbyło się na apelu podsumowującym I semestr. Następnie nauczyciel informatyki zorganizował wystawę pokonkursową prac uczniów na korytarzach szkolnych, na tablicy ściennej.
  • Pedagog szkolny przygotował i zamieścił informacje na tablicy dla rodziców a uczniowie na tablicy dla uczniów pt. „Cyberprzemoc”- 21. 12. 2010 r.
  • 16. 12. 2010 r. w naszej szkole odbyło się szkolenie dla uczniów klas 5-6: "Bezpieczny Internet"- organizatorem była Fundacja Kidprotect.
  • 04. 11. 2010 r. nauczyciel informatyki ukończył szkolenie w ramach projektu szkoleniowego „Bezpieczna Szkoła” z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie, otrzymał materiały do prowadzenia zajęć z uczniami.
  • 14. 12. 2010 r. pedagog szkolny brał udział w szkoleniu pt.: "Cyberprzemoc- procedury reagowania na terenie szkoły".
  • Samorząd szkolny z pomocą nauczyciela informatyki przygotował gazetkę ścienną na temat "Bezpieczny Internet- zasady bezpieczeństwa"- 27. I. 2011 r.
  • Nauczyciel informatyki przeprowadził zajęcia edukacyjne na informatyce dla uczniów klas IV-V oraz z pakietem edukacyjnym „3..2..1… Internet” przygotowanym Przez Fundację Dzieci Niczyje, którego celem jest zapoznanie z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu. 5. XI- 17. XII 2010 r. w klasach VI przeprowadził zajęcia profilaktyczne poświęcone bezpieczeństwu dzieci w Internecie, z wykorzystaniem "Prezentacji dla dzieci" i „Bezpieczny Internet” fundacji Kidprotect.
  • Redakcja szkolnej gazetki „Kaktusik” redagowanej przez uczniów SP 340 zamieściła artykuł o „Dniu Bezpiecznego Internetu 2011” oraz zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu w gazetce. II 2011 r.
  • Nauczyciel informatyki zamieścił informacje obchodach „Dnia Bezpiecznego Internetu 2011” i inicjatywach na terenie SP 340 na stronie Internetowej szkoły www.sp340.internetdsl.pl - II. 2011 r.
  • 08. 02. 2011 r. w dniu DBI samorząd z pomocą nauczyciela informatyki oraz pedagoga szkolnego rozpropagowali wśród uczniów ulotki informacyjne Fundacji Kidprotect- ”Przewodnik po Internecie dla dzieci”. W dniu zebrania 09. 02. 2011 r. wychowawcy klas 1-6 przeprowadzili pogadankę dla rodziców oraz rozdali ulotki informacyjne Fundacji Kidprotect, TP oraz PEGI, „Porady dla rodziców dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu przez dzieci”. W klasach 0- nauczyciele przeprowadzili pogadankę dla rodziców i rozdali ulotki-umowy między rodzicami i dziećmi z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu Fundacji Kidprotect.
  • 07. 02- 11. 02. 2011 r. nauczyciel informatyki przeprowadził pogadankę w klasach 4-6 na temat bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz Dnia Bezpiecznego Internetu 2011.
  • Nauczyciele wychowawcy klas 1-2, nauczyciel informatyki w klasach 3 przeprowadzili pogadankę na temat bezpieczeństwa i zagrożeń dzieci w Internecie oraz zapoznali z zasadami bezpiecznego korzystania z Internetu - 01/ 02. 2011 r.

Zobaczcie zdjęcia z obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu w naszej szkole.

Szkolenie dla uczniów kl 5-6 Bezpieczny Internet

Rozdajemy ulotki informacyjne Fundacji Kidprotect- Przewodnik po Internecie dla dzieci

Gazetka na tablicy Samorządu Szkolnego

Wystawa pokonkursowa prac uczniów