Każde dziecko spędza w szkole bardzo dużą część dnia, dlatego ważne jest, aby także w szkole dzieci uczyły się, że owocowo-warzywne porcje są niezbędne w ich diecie i stanowią naturalne źródło cennych witamin i składników mineralnych.
     Nasi uczniowie klas I – III wzięli udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „5 porcji warzyw, owoców lub soku”, którego celem było propagowanie zdrowego odżywiania. Program cieszył się zainteresowaniem u dzieci, które chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach. W realizacji programu pomocne okazały się atrakcyjnie wydane książeczki z ćwiczeniami – „Super–Piątka i warzywno – owocowo - sokowe zabawy”, które porządkowały nabyte wiadomości. Zajęcia praktyczne – czyli robienie kanapek i sałatek - były ciekawym podsumowaniem programu.
     Mamy nadzieję, że uczniowie zaczną spożywać warzywa, owoce i soki co najmniej 5 razy dziennie – każdego dnia, bo jest to niezbędne minimum w codziennej trosce o zdrowie.