W związku z ważnym wydarzeniem dla wszystkich Polaków jakim była beatyfikacja Jana Pawła w dniu 1 maja 2011, II klasy 2b i 2f uczestniczyły w projekcie opracowanym przez swoje nauczycielki „Czy warto naśladować Jana Pawła II?”.
     Dzieci zbierały materiały i wykonywały gazetki o papieżu. Wykonywały książeczki o życiu Jana Pawła II. Oglądały filmy, czytały książki zapoznając się z postacią wielkiego Polaka, słuchały fragmentów wypowiedzi papieża. Uczestniczyły też w projekcie przygotowanym przez Centrum Myśli JP II „Most. Każdy mały jest wielki”, gdzie miały okazję wykazać się zdobytą wiedzą, uczestnicząc w konkursach, zabawach.
     Nauczycielki zorganizowały dla dzieci „I Konkurs Papieski” w naszej szkole. Przedsięwzięcie było jedną z form pracy z dziećmi na temat wartości jakie należy w dziecku kształtować.

Koleżeństwo, pracowitość, odpowiedzialność, uczciwość, radość życia,