01 czerwca w naszej szkole odbył się Festyn/ Koncert Charytatywny z okazji Dnia Dziecka
     Od 27.05-30. 05. 2011 r. uczniowie zawieszali plakaty na korytarzach szkolnych, które informowały o nadchodzącym festynie/ koncercie charytatywnym. Naszym wkładem w rozwój kontynentu afrykańskiego są cegiełki - pieniądze, które będą wspomagać szkołę misyjną w Miandrivazo, z którą nasza szkoła współpracuje od 2001roku. Uczniowie ubrani byli w stroje różnych krajów Unii Europejskiej, udekorowali tablice na korytarzach tematycznie związane z Unią Europejską- każda klasa przygotowała inny kraj. Dzieci przystroiły stoiska w sali gimnastycznej.  Można było zobaczyć mapę danego państwa Unii Europejskiej, krótki opis, co warto zobaczyć/ zwiedzić w tym kraju, podstawowe słówka, typowe stroje , potrawy, sławne (charakterystyczne) postacie dla tego państwa.
      Uczniowie chętnie brali udział w różnych konkursach z nagrodami i dyplomami, które przeprowadzali organizatorzy:
-  konkurs na najciekawszą dekorację klas w sali gimnastycznej
-  konkurs na strój charakterystyczny dla danego kraju z podaniem rejonu,
-  konkurs na taniec/ piosenkę charakterystyczną dla tego państwa,
-  KONKURS WIEDZY O KRAJACH CZŁONKOWSKICH UNII EUROPEJSKIEJ- „MAŁY EUROPEJCZYK”
       Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Celem festynu/ koncertu było pokazanie i przybliżenie uczniom kultury krajów Unii Europejskiej. Zabawa zorganizowana w rytmach muzyki europejskich krajów sprawiła tego dnia wszystkim dużo radości.