08.10. 2009r. o godzinie 15.00 do naszej szkoły, na zaproszenie Dyrekcji, przybyli Aleksandra i Stefan Sękowscy - powstańcy, członkowie Armii Krajowej.
      Na wstępie - uczniowie i nauczyciele przywitali gości krótkim programem artystycznym, przygotowanym pod kierunkiem p. Ładzińskiej, składającym się z wierszy i piosenek o tematyce powstańczej. Następnie p. Aleksandra oraz jej mąż Stefan wspominali swoją młodość z początku II wojny światowej oraz działalność podziemną z czasów powstania warszawskiego. Ich barwna opowieść przeplatana była licznymi przykładami bohaterstwa, odwagi tamtych czasów.
      P. Antonowicz oraz wszyscy zebrani podziękowali szanownym gościom za przybycie i "żywą" lekcję historii.