„…Dziękujemy – dziękujemy – dziękujemy
Za wszystko, czym nas szkoła obdarza
I życzymy pomyślności i chcemy
Coraz mocniej myśli swoje rozżarzać,
Żebyśmy wszystko to,
Czego nas uczycie
Zapamiętali i do serc swoich wzięli
I żebyśmy nie zawiedli
pokładanych w nas nadziei…”

14 października – to szczególny dzień - święto polskiej szkoły, święto nauczycieli, uczniów, pracowników obsługi i tych, co szkoły prowadzą i nadzorują.
      W tym dniu uczniowie mieli okazję złożyć wszystkim nauczycielom podziękowania za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie uczniowskich serc i umysłów. Pragnęli również powiedzieć słowo przepraszam od wszystkich uczniów, którzy nie zawsze ułatwiali pracę nauczycielom. Praca pedagogów to prawdziwa droga przez mękę. Życie szkolne nie jest łatwe – ani uczniom, ani nauczycielom nie szczędzi niespodzianek, przeszkód i pułapek. Program artystyczny uczniów klasy II a i VI a - wesołe piosenki i fraszki o życiu szkolnym - miały osłodzić gorzkie często życie pedagogów i wyrazić Im swoją wdzięczność i podziękowania.
       Po apelu czwartoklasiści mieli otrzęsiny, na których zmagali się
z pytaniami z różnych dziedzin. Wszyscy odpowiadali znakomicie. Na zakończenie imprezy, odbyły się zawody sportowe, w których rywalizowali przedstawiciele poszczególnych klas. Sukces odnieśli wszyscy uczestnicy.
       Zebrani na sali gimnastycznej bawili się doskonale.