Szkoła nr 340 brała udział w ogólnopolskiej akcji posadzenia 21473 dębów na 70 lecie zbrodni katyńskiej czyli do roku 2010.
     Uczniowie 20 XI 09 posadzili na terenie szkoły dąb dla uhonorowania pamięci aspiranta Policji Państwowej Stanisława Gąsiorowskiego zamordowanego w Twerze strzałem w tył głowy w 1940r przez NKWD.
       Uroczystość uświetnili swoją obecnością zaproszeni Goście. Chcemy, aby pamięć o tej straszliwej zbrodni sprzed 69 lat była żywa w pokoleniach polskiego narodu.

Na stronie internetowej Katyń - pamiętam znajduje się mapa posadzonych Dębów Pamięci. Dąb posadzony przez naszą szkołę został na tej mapie oznaczony. Można zobaczyć.

Chcemy zachować pamięć:

• o wojsku, które nie poległo, lecz zostało skrytobójczo zamordowane strzałem w tył głowy;
  • o wymordowaniu polskiej inteligencji, lekarzy, naukowców, artystów, duchownych, dyplomatów.
Zdjęcia z uroczystości: