"Po każdym dniu trzeba postawić kropkę,
odwrócić kartkę i zaczynać na nowo."

10.04.2010 r. niedaleko lotniska w Smoleńsku miała miejsce katastrofa lotnicza. W wypadku zginęło 96 osób – w tym prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Kaczyński z małżonką.
      Wstrząśnięci tak tragiczną informacją, myśleliśmy o wszystkich pasażerach, którzy byli na pokładzie tego samolotu.
      Szkolne dekoracje oddawały nastrój żałoby i smutku po stracie tak wielu wybitnych Polaków.
      15.04 w kościele p. w. bł. Władysława z Gielniowa odbyła się msza święta w intencji ofiar katastrofy pod Smoleńskiem. Nasza szkoła uczestniczyła w tej uroczystości, a p. Dyrektor złożyła kwiaty oraz zapaliła symboliczną świeczkę pod portretem pary prezydenckiej.
      Nie mogliśmy zapomnieć o ojcu Józefie Jońcu – organizatorze akcji „Katyń – ocalić od zapomnienia”, w której uczestniczyła nasza szkoła - sadząc katyński dąb pamięci. Razem z pozostałymi 95 osobami tego samolotu podzielił los współpasażerów – ginąc w katastrofie.

"Żyje się tylko chwilę, a czas jest przezroczystą perłą wypełnioną Twoim oddechem."

Halina Poświatowska

Będziemy pamiętać!