26.04.2010 r. w naszej szkole gościliśmy pana Stanisława Jędrykę oraz uczniów na spotkaniu zorganizowanym z okazji Tygodnia Kultury w naszej placówce.
     Pan Stanisław Jędryka jest znanym reżyserem filmowym i teatralnym.
W jego dorobku jest ponad 40 filmów dla młodzieży i dorosłych. Pierwsze głośne dzieła to: „Do przerwy 0:1” oraz wersja kinowa „Paragon gola”. Niektóre klasy miały okazję obejrzeć ten film. Dalej „Wakacje z duchami”, „Podróż za jeden uśmiech”, „Stawiam na Tolka Banana”, „Zielona miłość” czy „Banda Rudego Pająka”. Pan Jędryka był laureatem wielu nagród za twórczość dla dzieci i młodzieży oraz za wybitne osiągnięcia artystyczne.
     Reżyser bardzo chętnie podzielił się z nami swoim doświadczeniem
i spostrzeżeniami związanymi z kręceniem filmów właśnie dla młodego widza. Odpowiadał na pytania i chętnym rozdawał autografy. Mamy nadzieję, że jeszcze nie raz będziemy gościć tak miłego gościa w progach naszej szkoły.