21 maja uczniowie zawiesili plakaty na korytarzach szkolnych informujące o nadchodzącym festynie. Wszyscy, z niecierpliwością oczekiwali dnia, kiedy na sali gimnastycznej pojawią się stoiska w afrykańskim stylu.
       Zbierane cegiełki – pieniądze w klasach (1475 zł) mają wspomóc szkołę misyjną w Miandrivazo, z tego 180 zł przekazano na akcję organizowaną przez Samorząd Szkolny „ Studnia dla Południa”. Dzieci ofiarnie odpowiedziały na apel o pomoc dla najmłodszych, żyjących w Afryce i zmagających się z problemami dnia codziennego.
       Uczniowie ubrani w kolorowe stroje przypominające kolory afrykańskiej ziemi, przyrody i zwierząt, przygotowywali klasowe stoiska tematycznie związane z Czarnym Lądem. Można było zobaczyć ręcznie wykonane maski afrykańskie, mapy, fotografie, pamiątki z podróży, potrawy regionalne, ciasta, zakładki, figurki, materiały, ubrania, ozdoby, wisiorki, plecione bransoletki, bębny, tam tamy, palmy, zwierzęta Afryki, makiety wioski afrykańskiej. Dzieci, które przygotowywały stoiska, ubrane były w stroje przypominające codzienny ubiór mieszkańców Czarnego Lądu.
       Uczniowie chętnie prezentowali się w przygotowanych programach artystycznych. Najbardziej oczekiwane były konkursy z nagrodami i dyplomami, które przeprowadzali organizatorzy. Popularnością cieszyły się:

- Konkurs na najciekawsze stoisko klasy
- Konkurs na maskę afrykańską
- Konkurs na taniec lub piosenkę w rytmach afrykańskich
- Rewia mody afrykańskiej
Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe. Dużym zainteresowaniem cieszyły się konkurencje sportowe. Ogólna radość, która towarzyszyła uczestnikom szkolnej imprezy, była dowodem na to, że zabawa zorganizowana w rytmach afrykańskich była wspaniałym pomysłem na wspólne spędzenie czasu.