Wszyscy uczniowie, zarówno młodsi jak i starsi mieli okazję poznać historię początków państwa polskiego. Pomogli nam w tym goście z Torunia - Członkowie Stowarzyszenia Wojów Dąb Pomorza.
    Nie tylko opowiadali oni o dawnych czasach, ale także demonstrowali stroje, broń i narzędzia. W zabawny sposób przedstawili historyczne wydarzenia, słowiańskie zwyczaje a także pojedynki rycerskie. Można było usłyszeć dialogi wypowiadane starą polszczyznę, obejrzeć miecze, hełmy, dotknąć starodawnych przedmiotów. Wielkim zainteresowaniem cieszyła się szesnastokilogramowa kolczuga i rogi do grania.
    Na koniec odbył się sprawdzian wiadomości. Autorzy poprawnych odpowiedzi dostali wybijane monety. Wielu uczniom taka lekcja bardzo się podobała.

A tak wyglądała nasza żywa lekcja historii