W ramach ogólnopolskiej akcji „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”, w naszej szkole uczniowie uczestniczyli w zajęciach, poświęconych temu zagadnieniu.
      Uczniowie w sposób spontaniczny wyrażali własne poglądy i odczucia na temat bezpieczeństwa ruchu drogowego i wypadków drogowych. Opowiadali o swoich doświadczeniach i obawach oraz dzielili się swoimi pomysłami dotyczącymi poprawy bezpieczeństwa. Przedstawiali scenki, informujące o przyczynach i skutkach wypadków oraz wykonywali plakaty. Zostały one umieszczone w salach lekcyjnych i na korytarzach.
     Na spotkanie z uczniami zaprosiliśmy również pracowników Policji, którzy przekazali naszym wychowankom ważne informacje o wypadkach drogowych.