W dniach 22 i 23 lutego 2012 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski „Poezji i prozy ks. Jana Twardowskiego”. Konkurs podzielony był na dwie części: pierwsza część to Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV – VI, druga – szkolne eliminacje XI Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego dla klas I – III.
      W konkursie szkolnym wzięło udział 7 uczniów. I miejsce zajęła Julia Deisenberg z kl. 6a, II - Justyna Piotrowska, kl. 5d, III - Hanna Liberda, kl. 4d. Wyróżnienia otrzymali: Agnieszka Karwacka, kl. 4b, Monika Witczak, kl. 4b, Klara Białecka, kl. 4d, Klaudia Gutowska, kl. 4d.
     Podczas eliminacji do XI Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego dla klas I – III piękne utwory księdza – poety recytowało aż 26 uczniów z klas młodszych. Komisja wybrała trzy dziewczynki: Olgę Majewską, kl. 2a, Emilię Haponiuk, kl. 2c, Agatę Kiełbińską, kl.3b, które reprezentowały naszą szkołę w etapie dzielnicowym.
     Wyróżnienia otrzymali: Helena Deisenberg, 1b, Zuzanna Hiż, 1e, Jan Gromolak, 2a, Jakub Górnikowski, 2a, Kinga Góźdź 2d, Anna Kaniewska, 3c, Julianna Jekiełek, 3c, Julia Czyszek, 3f, Maja Remberk, 3f. Dnia 6 marca 2012 roku trzy laureatki szkolnych eliminacji (Olga, Emilka i Agatka) wzięły udział w etapie międzyszkolnym konkursu, który odbył się w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 47 im. Roberta Schumana.
     W konkursie swoje umiejętności zaprezentowało 53 uczniów z 18 szkół Dzielnicy Ursynów - SP nr 16, 81, 96, 303, 310, 313, 318, 319, 322, 323, 330, 336, 340, 343 NSP 47, SSP STO 1,Prywatna Szkoła Podstawowa nr 6, Katolicka Szkoła Podstawowa Fundacji Na Rzecz Rodziny.
     Komisja konkursowa pod przewodnictwem doradcy metodycznego m.st. Warszawy Alicji Redy oceniała umiejętności młodych recytatorów. Członkowie komisji brali pod uwagę interpretację treści utworu, dykcję, modulację głosu oraz ogólne wrażenie. Mimo olbrzymiej konkurencji przedstawicielki naszej szkoły wypadły wspaniale! Emilka i Olga zajęły pierwsze miejsce, a Agatka – trzecie.
     Serdecznie dziewczynkom gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

Przedstawicielka Szkolnej Komisji Konkursowej
Ewa Słomińska