W roku szkolnym 2011/2012 nauczyciele naszej szkoły zorganizowali dwa dzielnicowe konkursy Dzielnicowy Konkurs Humanistyczny „Od Piasta do Kazimierza Wielkiego” oraz Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Ursynów w płatkach śniegu”. Uroczystość rozdania nagród odbyła się 16 marca 2012 roku. Część artystyczną przygotowały uczennice klas 3 pod kierunkiem nauczycieli.
    Konkursy były objęte Patronatem Honorowym Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy Piotra Guziała.
Dzielnicowy Konkurs Humanistyczny składał się z dwóch podkonkursów – konkursu wiedzy i konkursu krasomówczo – literackiego.
    Tematem tegorocznego konkursu wiedzy były dzieje Polski od Piasta do Kazimierza Wielkiego. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas IV, V i VI. Przeprowadzony został w formie testu w dwóch etapach. Etap pierwszy odbywał się na terenie poszczególnych szkół, finał konkursu miał miejsce w naszej szkole. Do finału zakwalifikowało się 40 uczniów z 9 ursynowskich szkół SP 303, SP 100, SP 323, SP 310, PSP 6, NSP 112, SP 313, SP 319, SP 340. Laureatami konkursu zostało 5 uczniów w tym 3 uczennice naszej szkoły: Julia Deisenberg klasa 6a, Zuzanna Ostrowska klasa 5b, Marta Mindewicz klasa 6b.
    Konkurs Wielki król Kazimierz przeznaczony był dla uczniów klas IV, V i VI. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przygotować w formie pracy pisemnej przemowę na cześć króla Kazimierza Wielkiego i wygłosić ją przed komisją konkursową. Uczniowie „przenosili się w świat średniowiecza na ucztę u Wierzynka” i stojąc przed królem Kazimierzem Wielkim wygłaszali mowę na jego cześć. W konkursie wzięli udział uczniowie z 5 szkół: SP 303, SP 336, SP 313 NSP 112, SP 340. Laureatami konkursu zostało 5 uczniów w tym I miejsce zajął Tomasz Muszyński, uczeń klasy 6a. Wśród uczniów wyróżnionych znalazł się Szymon Karpiński z klasy 5b.
    W Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym Ursynów w płatkach śniegu wzięło udział 59 uczniów ze świetlic przy ursynowskich szkołach podstawowych: SP 16, SP 303, SP 310, SP 318, SP 319, SP 330, SP 336, SP 340. Ocenie podlegała: oryginalność i pomysłowość, kolorystyka, estetyka wykonania, inwencja twórcza, wkład pracy własnej oraz ekspresja wypowiedzi. Laureatami konkursu zostało 12 uczniów w tym 3 uczennice naszej szkoły: Natalia Urbańska z oddziału przedszkolnego 0 a , Natalia Grzelak z klasy I a, Gabriela Mańturzyk z klasy III d, wyróżnienie otrzymały Karolina Ogonek z oddziału przedszkolnego 0 b, Aleksandra Idczak z klasy II c, Magdalena Ćwil z klasy III d, Julianna Jekiełek III c.

Wspomnienia z wręczenia nagród w konkursach dzielnicowych: