W dniu 21.03.2012 samorząd szkolny zorganizował imprezę „Szukamy Talentów”. Dzieci startowały w czterech kategoriach: solista, zespół, instrument i inne. Wystąpiło 18 wykonawców z klas IV-VI. Były piosenki, taniec, gimnastyka, gra na pianinie a nawet jojo.     Okazało się, że mamy wspaniały zespół muzyczny „Anyway”, w skład którego wchodzą: solistka Maja Kudra – 6B, gitara Janek Wachnowski -6A oraz perkusja elektryczna Adam Bielak – 6B. Mimo tak młodego wieku (po 12 lat), członkowie zespołu wykonali arcytrudny utwór pt. „Here I am”, a grają ze sobą razem dopiero od 4 miesięcy! Majka okazała się również bardzo utalentowaną w innej dziedzinie – w galerii szkolnej wisi praca – szkic jej konia o dźwięcznym imieniu Dziunia.     Drugi zespół – duet męski Maks Jędruchniewicz – wokal i Tomek Banasik - gitara elektryczna (obaj 6C) zagrali i zaśpiewali piosenkę zespółu Guns & Roses.     Bardzo dobrze zaprezentował się gitarzystka i solista w jednym, uczeń 6A, Maciek Krusiec w piosence „Somebody” zespołu King’s of Leon . W koncercie wokalistów wspaniale zaśpiewał Maciek Serzysko z klasy 6C, który pokazał, że jego głos ma wielką moc w piosence pt. „Allelujah” z repertuaru Eltona Johna i swoim wykonaniem zdobył serca dziewcząt i większości nauczycieli. Bardzo nam się spodobała również Magda Olczak (5D), która ujęła wszystkich muzykalnością, ale również naturalnością i prostotą wykonania piosenki pt. „Waiting outside”. Jako ostatnia wystąpiła Zuzia Domagalska z klasy 6C, która wykonała i brawurowo i wdzięcznie i pięknie piosenkę z repertuaru Duffy pt. „Mercy”. Zuzia zdobyła pierwsze miejsce w kategorii solistów, ale również wywalczyła nagrodę publiczności.      Serdecznie gratulujemy wszystkim wykonawcom i mamy nadzieję, że na naszym szkolnym koncercie śpiewały i grały przyszłe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.      W kategorii inne spodobali się przede wszystkim Oliwia Arciszewska z klasy 4C oraz Adam Alaba z klasy 5C. Oliwka wykonała bezbłędnie układ gimnastyczny ze wstążką. Spodobała nam się jej naturalność i olbrzymi wdzięk. Adam pokazał co można zrobić z jojo – przy muzyce jego zabawka wywijała różne figury, wręcz tańczyła w jego rękach.     Na pianinie grali tym razem tylko chłopcy, choć wiemy, że muzykujących dziewcząt w naszej szkole nie brakuje. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku muzyczne talenty przełamią swoją nieśmiałość i wystąpią na naszym koncercie. Już teraz zapraszamy.
A oto nasi laureaci: Kategoria solista: Zuzanna Domagalska – 6C Kategoria zespół: Anyway w składzie – Maja Kudra, Adam Bielak – 6B, Janek Wachnowski – 6A Instrument: Stanisław Zieliński – 4D Inne: Oliwia Arciszerwska – 4C i Adam Alaba – 5C Wyróżniono następujące osoby: Maciej Serzysko, Mikołaj Kaniewski, Maks Jędruchniewicz i Tomek Banasik (6C), Maciek Krusiec (6A), Magda Olczak – 5D

Kilka zdjęć z imprezy: