Szkolne talenty objawiły się również w innej dziedzinie sztuki – w rysunku i malarstwie. W szkolnej galerii zawisły prace uczniów klas 4-6. Przede wszystkim spodobała nam się różnorodność technik rysunkowych i malarskich, ale co jest najważniejsze to ich poziom.
    Niekwestionowane „królowe” tej galerii to siostry bliźniaczki z klasy 5D – Ola i Martyna Wachowiak – ich prace naszym zdaniem to przysłowiowa „wisienka na torcie” naszej wystawy. Kolorowe, barwne, pastelowe obrazy koni, psów czy rysunki w ołówku innych zwierząt są „mistrzowskie”. Prace Oli i Martyny są największym objawieniem plastycznym naszej szkoły.
    Oczywiście nie możemy pominąć talentu Kasi Nowickiej z 4B czy różnorodności prac Ali Suchońskiej z 5D: rysunek, malarstwo oraz artystyczne fotografie bardzo nam się podobają. Należy wspomnieć o młodym rysowniku z 5D – Adamie Żmudzie, którego talent zabłysnął w rysowaniu portretów.
     Do grona przyszłych artystów na pewno należy włączyć takie nazwiska jak: Ania Mańkowska – 5D- piękne, barwne rysunki zwierząt, a szczególnie koni, Ola Musioł – 4B – wspaniałe szkice, głównie zwierząt w ołówku, Kamila Donica (5D) – prześliczne rysunki z bajek. Zwracamy uwagę na prace dziewcząt z klasy 5A – Igi Kozaczewskiej, Marty Kajkowskiej i Ali Obrębskiej, które dopiero szlifują bardzo teraz modną technikę mangi.

A oto wyniki konkursu plastycznego „Mam talent”:
I miejsce – Ola Wachowiak, Martyna Wachowiak -5D
II miejsce – Kasia Nowicka -4B, Ala Suchońska – 5D
III miejsce – Adam Żmuda, Ania Mańkowska – obie 5D, Ola Musioł – 4B
Wyróżnienie – Iga Kozaczewska, Marta Kajkowska, Ala Obrębska – 5A, Kamila Donica – 5D, Julia Hevelke – 6A.

Kilka zdjęć z wystawy: