W dniu 2.04.12r. – wybraliśmy się na wycieczkę do Urzędu Dzielnicy Ursynów. Tu mieszczą się władze samorządowe naszej dzielnicy. W urzędzie powitał nas jego pracownik, który oprowadzał nas po budynku i opowiadał o tym co dzieje się w urzędzie. Zwiedziliśmy salę, w której odbywają się obrady Rady Ursynowa. Tu zapadają najważniejsze dla mieszkańców Ursynowa decyzje. Na przykład w sprawie budowy naszej szkoły przy ul.Lokajskiego. Następnie odwiedziliśmy salę ślubów. W tej sali można było zadawać pytania naszemu przewodnikowi. Na zakończenie wizyty spotkaliśmy się z burmistrzem- panem Piotrem Guziałem. Każdemu z nas burmistrz podpisał gazetkę informacyjną o Ursynowie. Wycieczka mi się podobała.

Mikołaj kl.3f

Dnia 2.04.12r. razem z klasą wybraliśmy się do Urzędu Dzielnicy Ursynów. Pan, który nas oprowadzał był z Wydziału Organizacji. Na początku pan wytłumaczył nam znaczenie herbu Ursynowa. Potem pokazywał nam salę obrad i pokój urzędnika. W sali ślubów odpowiadał na nasze pytania. Następnie spotkaliśmy się z burmistrzem Piotrem Guziałem, który rozmawiał i rozdawał autografy. Zobaczyliśmy piękny i nowoczesny ratusz. Teraz wiem gdzie pójdę załatwić ważne sprawy.

Kacper kl. 3f

2.04.12r. byłam z klasą w ratuszu czyli w Urzędzie Dzielnicy Ursynów. Na początku zobaczyliśmy, jak wygląda sala obrad. Potem, gdy już zeszliśmy na dół i zdjeliśmy kurtki, to poszliśmy do Urzędu Stanu Cywilnego. Następnie poczęstowaliśmy się soczkiem. Potem dostaliśmy biuletyn z informacjami dotyczącymi Ursynowa. Na koniec przyszedł do nas pan Piotr Guział – burmistrz naszej dzielnicy, z którym mieliśmy okazję porozmawiać o jego pracy i planach dla Ursynowa. I chyba najprzyjemniejsza część naszej wizyty moment, kiedy burmistrz jak prawdziwy celebryta dał nam autografy. Według mnie wizyta była bardzo ciekawa.

Julia kl.3f