Tym, co w Polsce dali myśl,
Aby stworzyć cud majowy,
Cześć z oddaniem złóżmy dziś,
przed pamiątką chyląc głowy.

Michał Aret

Słowa te będące fragmentem wiersza Michała Areta pt: ,,Trzeci Maj” przyświecało uczniom klasy 5 B, którzy przygotowali apel z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Przedstawienie przybliżyło radość, entuzjazm i nadzieje Polaków, jakie wiązali z uchwaleniem konstytucji. Dzieci przebrane w stroje z epoki stanisławowskiej wcieliły się z postacie głównych twórców konstytucji czyli króla Stanisława Augusta Poniatowskiego i marszałka Małachowskiego.
       Wszyscy obejrzeli też prezentację multimedialną, dzięki której zobaczyli manuskrypt konstytucji, pamiątkowy medal wybity w 1791 roku z okazji uchwalenia Konstytucji 3 Maja, miejsce uchwalenia dokumentu, sale senatorską na Zamku Królewskim oraz portrety twórców i przeciwników konstytucji. Całość przeplatana była piosenkami o 3 Maja.