30 maja 2012r. społeczność szkolna zorganizowała Dzień Rosyjski. Od rana na korytarzach szkolnych panował ruch spowodowany eksponowaniem licznie zbieranych pamiątek, przedmiotów, plakatów związanych z tradycją i kulturą rosyjską.      Uczniowie wysłuchali bardzo ciekawego mini-wykładu o tworzeniu ikon, zapoznali się z alfabetem rosyjskim, spróbowali smacznych blinów z kawiorem, popijali herbatę z cytryną, smakowali barszcz.
     Pasjonaci modelarstwa pokazali swoje kolekcje samolotów, czołgów i żołnierzyków. Można było zobaczyć również medale i odznaczenia wojskowe, zagrać w szachy, poznać biografie najsłynniejszych literatów rosyjskich, przeczytać o znanych kompozytorach oraz zapoznać się z najnowszą historią tego kraju.
     Najmłodsi uczniowie z klas 0-3 również zapoznali się z kulturą rosyjską, z bajkami i piosenkami rosyjskimi.
     Odsiedziała nas pani Ola, która pochodzi z Rosji. Przeczyła nam bajki oraz wspólnie śpiewaliśmy rosyjskie piosenki. Wszyscy mogliśmy spróbować potraw, które są bardzo popularne w Rosji – zajadaliśmy się blinami oraz sałatką. Na koniec świętowania zaparzyliśmy herbatę w samowarze oraz oglądaliśmy książki i gazety rosyjskie.
     Wystawy i pokazy cieszyły się dużą popularnością zarówno wśród starszych jak i młodszych uczniów.