Pierwszy dzień nowego roku szkolnego wszystkie dzieci uczące się w Szkole Podstawowej nr 340 przywitały w nowoczesnym i pięknym budynku. W tym dniu odbyło się oficjalne otwarcie placówki .
       Na tę wspaniałą uroczystość przybyła Pani Prezydent Warszawy – Hanna Gronkiewicz - Waltz, Pan Burmistrz Ursynowa – Piotr Guział, Pani Katarzyna Góralska - Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Pani Beata Sobocińska - Dyrektor Zespołu do spraw Edukacji i Wychowania przy Rzeczniku Praw Dziecka, poseł RP - Pan Marcin Kierwiński, senator RP - Pan Marek Rocki, Pani Jolanta Dąbek Wiceburmistrz poprzedniej kadencji zarządu dzielnicy Ursynów, Dyrektor Biura Edukacji - Pani Joanna Gospodarczyk, wdowa po patronie szkoły Pani Irena Pogorzelska - Molska, Zastępca dyrektora Ogrodu Botanicznego w Powsinie - Mgr inż. Wiesław Gawryś oraz licznie zaproszeni goście - pracownicy i radni z Urzędu Miasta Warszawa, Urzędu Dzielnicy Ursynów, dyrektorzy ursynowskich placówek oświatowych, przedstawiciele Straży Miejskiej i Policji, dawni i obecni współpracownicy placówki, uczniowie, absolwenci, rodzice i osoby zaprzyjaźnione ze szkołą.
       Uroczystość otwarcia nastąpiła o godz. 12.00 poprzez rozwiązanie kokardy - co symbolizowało rozpakowanie przez uczniów prezentu, jakim jest dla nich budynek szkolny. Zaproszeni przez Panią Dyrektor Małgorzatę Osiecką goście przeszli do sali gimnastycznej.
       W przemówieniu witającym przybyłych, Pani Dyrektor wspomniała trudne warunki nauki i pracy w poprzednich latach oraz dziękowała władzom za tak wspaniały i nowoczesny gmach, który będzie służył przede wszystkim najmłodszych mieszkańcom okolicznych osiedli.
Następnie głos zabrali dostojni goście: Prezydent Warszawy Pani Hanna Gronkiewicz - Waltz, Burmistrz Ursynowa Pan Piotr Guział, Wicekurator Mazowieckiej Oświaty Pani Katarzyna Góralska, Przedstawiciel Biura Rzecznika do spraw Dzieci Pani Beata Sobocińska.
Pani Hanna Gronkiewicz – Waltz - Prezydent naszego miasta, Pani Katarzyna Góralska - Mazowiecki Wicekurator Oświaty, Pani Beata Sobocińska - Dyrektor Zespołu do spraw Edukacji i Wychowania przy Rzeczniku Praw Dziecka przekazali na ręce Dyrektora szkoły prezenty w formie gier dydaktycznych, albumów, książek do świetlicy i biblioteki szkolnej. Potem wszyscy zebrani obejrzeli program artystyczny przygotowany na tę okazję przez klasę 5b, chór szkolny i zespół taneczny pod kierunkiem Pań nauczycielek: Anny Dźwigniewskiej, Joanny Ładzińskiej i Anny Jekiełek.
       Ostatnim punktem programu było zwiedzanie szkoły, po której oprowadzała dostojnych przybyłych Pani Dyrektor.
       Czytając prasę, mogliśmy się dowiedzieć, że „Jedna z większych inwestycji to nowo zbudowana szkoła przy ul. Lokajskiego na Ursynowie. Kosztowała ponad 20 mln zł. Zajmą ją uczniowie SP 340, którzy do wakacji dzielili budynek z gimnazjalistami (mieści się na tej samej działce).
       Było bardzo ciasno, dzieci uczyły się na zmianę. W rekordowym czasie udało się zbudować nową szkołę - cieszył się Piotr Guział, Burmistrz Ursynowa.”
Cała społeczność szkolna: nauczyciele, pracownicy niepedagogiczni, rodzice uczniów i ich dzieci są przekonani, iż teraz przy stworzeniu nam przez organ prowadzący tak znakomitych warunków, w nowoczesnej i nareszcie dużej szkole nie zawiedziemy pokładanych w nas nadziei i będziemy nadal doskonalić nasze umiejętności i dążyć ku doskonałości.

Zdjęcia z uroczystości:

Szanowni Goście na uroczystości