W sobotę 20 października 2012 roku członkowie Koła Przyrodniczego wybrali się do Palmir, by oddać cześć poległym w II wojnie światowej i pochowanym na cmentarzu w Palmirach. Mogliśmy także podziwiać piękne widoki, zwłaszcza, że pogoda okazała się bardzo sprzyjająca: było wyjątkowo słonecznie i ciepło jak na tę porę roku.
       Rozpoczynając wędrówkę w Truskawiu, poszliśmy czarnym szlakiem. Z tablic stojących na szlaku dowiedzieliśmy się, jakie gatunki drzew mogliśmy zobaczyć podczas podróży. W wiatrołomach zrobiliśmy postój. Warto było wspiąć się na wzniesienie i ujrzeć wspaniałą panoramę całej okolicy.
       Następnie wybraliśmy się w Palmirach do Muzeum Wojskowego, którego ekspozycja obejmowała między innymi fragmenty pamiętników, relacje, a także broń. Potem udaliśmy się na cmentarz, gdzie zapaliliśmy znicze.
       Następnie wszyscy poszliśmy na metę rajdu, gdzie czekał na nas ciepły posiłek. Gorąca żołnierska grochówka i pyszne kiełbaski stanowiły nie lada atrakcję, do której ustawiały się ogromne kolejki.
       Kolejny kierunek to pomnik „Jerzyków”, przy którym odbył się apel. Wręczano również nagrody dla organizatorów. Później nastąpił uroczysty przemarsz drużyn na cmentarz w Palmirach. Tam także odbył się apel poległych i salwa honorowa. Rajd powoli dobiegał końca.
       Zlot młodzieży w Palmirach na pewno długo zostanie w naszej pamięci.

Barbara Walkowiak 5 A