21 listopada 2012 r. klasa III d reprezentowała naszą szkołę na Festiwalu Piosenki i Pieśni Patriotycznej zorganizowanym w pod patronatem Burmistrza Dzielnicy Ursynów Piotra Guziała.
      Zaprezentowane zostały piosenki z okresu Powstania Warszawskiego - "Pałacyk Michla" oraz ukochana pieśń okresu międzywojennego "Marsz Pierwszej Brygady".
      Wcześniej - 9 listopada - klasa III d przygotowała w naszej szkole uroczystość z okazji Święta Niepodległości. Uczniowie recytowali wiersze znanych poetów, śpiewali piosenki patriotyczne, dzielili się swoimi przemyśleniami na temat ojczyzny i patriotyzmu. Na zakończenie wszyscy zgromadzeni złożyli uroczystą przysięgę ślubując wierność i oddanie Polsce.