W roku szkolnym 2012/2013 nauczyciele naszej szkoły zorganizowali dwa dzielnicowe konkursy: Dzielnicowy Konkurs Humanistyczny Jagiellonowie wielcy królowie oraz Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny Mój wymarzony Ursynów. Uroczystość rozdania nagród odbyła się 8 marca 2013 roku. Część artystyczną przygotowały uczennice klas I i IV pod kierunkiem nauczycieli.
             Konkursy były objęte Patronatem Honorowym pana Piotra Guziała Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.
             Dzielnicowy Konkurs Humanistyczny Jagiellonowie wielcy królowie składał się z trzech podkonkursów – konkursu wiedzy, konkursu krasomówczego i konkursu plastycznego. Tematem tegorocznego konkursu wiedzy były dzieje Polski za panowania dynastii Jagiellonów. Uczniowie biorący udział w konkursie krasomówczym przygotowywali zdjęcie bądź ilustrację zabytku z epoki renesansu następnie w formie pracy pisemnej przygotowali opowieść przewodnika o tym wybranym zabytku oraz wygłaszali ją przed komisją konkursową. Zadaniem uczniów w konkursie plastycznym było namalowanie farbami akwarelowymi wybranego zabytku architektonicznego lub jego fragmentu, korzystając z przygotowanego przez organizatorów konkursu zdjęcia - reprodukcji.
             W Międzyświetlicowy Konkursie Plastycznym Mój wymarzony Ursynów ocenie podlegała: oryginalność i pomysłowość, kolorystyka, estetyka wykonania, inwencja twórcza, wkład pracy własnej oraz ekspresja wypowiedzi
             W konkursach brali udział uczniowie z 11 ursynowskich szkół: SP 303, SP 310, SP 323, NSP 112, SP 318, SP 336, SP 319, NSP 9, SP 313, SP 322, SP 340. Wśród uczniów wyłoniono wielu laureatów i wręczono mnóstwo wyróżnień. Dzieci nagrodzone zostały dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez pana Piotra Guziała Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy.