W dniach 18 – 22 marca, w ramach Tygodnia Węgierskiego uczniowie naszej szkoły zapoznali się z położeniem geograficznym, stolicą, flagą, największymi miastami i jeziorami Węgier. W salach lekcyjnych i na korytarzach rozwieszone zostały plakaty przedstawiające: stroje ludowe, kulturę, zabytki tego kraju oraz kuchnię węgierską. Przygotowano szkolną wystawę prac o tematyce węgierskiej w głównym holu szkoły.
       Przeprowadzone zostały pogadanki na temat zwyczajów i kultury Węgier. Odbyło się spotkanie uczniów z duszpasterzem środowisk węgierskich w Warszawie ks. Pawłem Sobstylem. Uczniowie oglądali zdjęcia, albumy, słuchali muzyki węgierskiej, hymnu Węgier oraz poznawali kuchnię węgierską. Dzieci wykonały plakaty z przepisami na sałatki i uczestniczyły w degustacji przyniesionych przez siebie ciast, miodu lawendowego i słodkiej papryki.
       Uczniowie obejrzeli multimedialną prezentację przedstawiającą Węgry (zabytki, ciekawe miejsca, stroje, muzyka, potrawy) i wykonali prace plastyczne do bajki węgierskiej.
       Jedna z klas przygotowała turniej wiedzy o Węgrzech. Grupa uczniów utworzyła „żywą” flagę Węgier (ubrali się w koszulki w 3 kolorach: czerwonym, zielonym i białym). Przygotowano również wystawę pamiątek przywiezionych z Węgier i poznawano proste słówka z języka węgierskiego.