W dniu 6 marca 2013 roku odbył się w naszej szkole Konkurs Recytatorski „Poezji i prozy ks. Jana Twardowskiego”. Konkurs podzielony był na dwie części: pierwsza część to Szkolny Konkurs Recytatorski dla uczniów klas IV – VI, druga – szkolne eliminacje XII Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego dla klas I – III.
       W konkursie szkolnym wzięło udział 5 uczniów. Komisja nie przyznała żadnego miejsca. Wyróżnienia otrzymały: Agata Kiełbińska, kl. 4d, Jagoda Kosakowska, kl. 4d, Marta Rzemieniewska, kl. 4d, Hania Liberda, kl. 5d.
       Podczas eliminacji do XII Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego dla klas I – III piękne utwory księdza – poety recytowało aż 30 uczniów z klas młodszych. Komisja wybrała trzy dziewczynki: Emilkę Haponiuk, kl.3c, Zosię Adamowską, kl. 1a, Olę Osińską, kl.2a, które reprezentowały naszą szkołę w etapie dzielnicowym.
       Wyróżnienia otrzymali: Ania Karwacka, kl.2a, Kinga Góźdź, kl.3d, Olga Majewska, kl. 3a,Helena Deinsenberg, kl. 2b, Jan Gromolak, kl.3a, Eryk Kossowski, kl.1f, Wojtek Bąk, kl 1f, Tymon Ruciński, kl.2a, Michelle Wendykier, kl.1e.
Dnia 19 marca 2013 roku trzy laureatki szkolnych eliminacji wzięły udział w etapie międzyszkolnym konkursu, który odbył się w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 47 im. Roberta Schumana
       W konkursie swoje umiejętności zaprezentowało 35 finalistów z 12 ursynowskich szkół publicznych, niepublicznych, społecznych i prywatnych. Komisja konkursowa pod przewodnictwem doradcy metodycznego m.st. Warszawy Alicji Redy oceniała umiejętności młodych recytatorów. Członkowie komisji brali pod uwagę interpretację treści utworu, dykcję, modulację głosu oraz ogólne wrażenie.
       Mimo olbrzymiej konkurencji przedstawicielki naszej szkoły - Zosia Adamowska i Emilka Haponiuk - zajęły drugie miejsce!
       Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!