Finał projektu edukacyjnego KURSOR na stronach Dzielnicy

Konkurs KURSOR organizowany był w roku szkolnym 2012/2013 po raz pierwszy. Przeznaczony był dla uczniów klas szóstych wszystkich ursynowskich szkół zaproszonych do udziału w projekcie o nazwie „KURSOR – edukator”.

Organizatorami projektu były:
Naukowa Akademicka Sieć Komputerowa (NASK)
Fundacja „Nauka i Wiedza”
portal edukator.pl,
portal dyżurnet.pl.

W pierwszym etapie – internetowym quizie kwalifikacyjnym wzięło udział ponad tysiąc szóstoklasistów z dwunastu ursynowskich szkół. Do II etapu zakwalifikowało się 62 uczniów, z czego aż 14 z naszej szkoły.

II etap polegał na uczestnictwie w kilku sobotnich szkoleniach i rozwiązywaniu czterech trudnych testów komputerowych (na rozwiązywanie i podawanie odpowiedzi uczniowie mieli określony, dość krótki czas). Uczniowie uczyli się nowych treści z zakresu nauk matematyczno-przyrodniczych, przedsiębiorczości oraz technologii informacyjnych w formach często w szkole nieobecnych, odbiegających od, wciąż dominujących w tradycyjnym nauczaniu szablonów. Poznawanie poprzez zabawę, pobudzanie aktywności i ciekawości jest sposobem na zwiększenie skuteczności dydaktycznej. Współpraca uczniów w grupach, a także wspólne realizowanie projektów, eksperymentów i doświadczeń prowadzić ma do zwiększenia umiejętności pracy w zespole oraz organizowania wspólnych przedsięwzięć.

III etap to ścisły finał dla 10 najlepszych i najwytrwalszych uczniów klas szóstych ursynowskich szkół.
Tym bardziej miłe, że czworo z nich to uczniowie naszej szkoły.

Szczegółowe wyniki tego ścisłego finału, jeśli chodzi o uczniów naszej szkoły:

1 miejsce: Szymon Karpiński (kl. 6b)

2 miejsce: Witold Drzewakowski (kl. 6b)

5 miejsce: Artur Szafarczyk (kl. 6b)

7 miejsce: Anita Srivastava (kl. 6a)

W tym miejscu warto nadmienić, że nagrodami za pierwsze miejsce, które uzyskał Szymon w konkursie były: trzyletnie stypendium na naukę w Gimnazjum prowadzonym przez Fundację „Nauka i Wiedza” oraz IPad, natomiast nagrodą za zajęcie drugiego miejsca, które z kolei uzyskał Witek był notebook

Ponadto wyróżniono również kilkoro uczniów naszej szkoły za aktywny udział w II etapie konkursu:
Alicję Obrębską (6a), Olgę Puchalską (6a), Piotra Kluczyńskiego (6a), Roberta Szafarczyka (6b),
Alicję Rogóż (6c), Jakuba Bandurskiego (6d), Agatę Żukowską (6d) i Weronikę Gniadzik (6d).

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym serdecznie gratulujemy.