W tym roku szkolnym część artystyczną na Apel związany z rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja przygotowała klasa 5d. Ta uroczystość odbyła się w naszej placówce w czwartek 9 maja 2013r. Uczniowie w trakcie przedstawienia zaprezentowali najważniejsze postanowienia tej ustawy zasadniczej, która miała na celu uratowanie naszej ojczyzny przed utratą niepodległości.
     Na szczególne wyróżnienie zasługują uczniowie grający znaczące dla historii Polski postacie, a są nimi: Klaudia Gutowska, kreująca rolę króla Stanisława Augusta Poniatowskiego oraz Szymon Sierzputowski , który wcielił się w marszałka Sejmu Wielkiego- Stanisława Małachowskiego. Na uwagę zasługują też zdolności aktorskie Michała Machulaka, chłopiec grał dziennikarza przeprowadzającego wywiady ze współtwórcami Konstytucji 3 Maja.