W dniu 28 czerwca 2013 r. odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas szóstych. Dla nich nauka w naszej szkole dobiegła końca. Absolwenci akademię rozpoczęli polonezem. Następnie pani Dyrektor Małgorzata Osiecka podsumowała wyniki nauczania. Pogratulowała też bardzo dobrego wyniku testu kompetencji. Tradycyjnie pani Dyrektor wręczyła Srebrne Tarcze i ogłosiła zdobywcę tytułu Ucznia Roku. Nagrody otrzymali również laureaci i finaliści Kuratoryjnych Konkursów Przedmiotowych. Brązowym medalem zdobytym w Mistrzostwach Polski szczycili się szermierze z klubu d’Artanian.
       Podczas części artystycznej, przygotowanej przez uczniów klas szóstych, odbył się pokaz prezentacji multimedialnej przypominający chwile wspólnie spędzone nie tylko w murach szkoły, ale także w czasie wycieczek, dyskotek, zawodów sportowych, czy prac w Ogrodzie Botanicznym.
       Po otrzymaniu wymarzonych świadectw ukończenia szkoły, niejednemu łza się w oku kręciła podczas pożegnania z wychowawcami, kolegami i koleżankami.