W poniedziałek 14 października 2013 r. uczniowie sześciu klas pierwszych, zgodnie ze szkolną tradycją zostali oficjalnie przyjęci w poczet szkolnej społeczności Szkoły Podstawowej nr 340 im. Profesora Bogusława Molskiego. Pierwszoklasiści z uniesioną dłonią, zgodnym chórem złożyli uroczyste ślubowanie, po którym akt pasowania na ucznia przeprowadziła pani dyrektor szkoły Małgorzata Osiecka wraz z panią wicedyrektor Joanną Ładzińską.
      Pierwszaków powitali uczniowie klasy 3a, którzy brali czynny udział w przygotowaniu uroczystości.
      Podczas uroczystości dzieci wykazały się znajomością zasad dobrego zachowania, w sposób wyśmienity zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie i wokalne. Występom towarzyszył uśmiech i dobra zabawa.
      Pani dyrektor szkoły Małgorzata Osiecka skierowała do uczniów ciepłe słowa, witając ich wśród braci uczniowskiej.
      Po uroczystości w klasach czekały na dzieci dyplomy, legitymacje szkolne, upominki i słodki poczęstunek.

W tym dniu również odbył się uroczysty apel klas I - III z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Klasa II f przedstawiła program artystyczny. Dzieci złożyły życzenia wszystkim pracownikom szkoły.

Informacje przygotowała: p. Małgorzata Bronisz
na stronie umieściła Agata Ziemek