4 listopada 2013 roku w Szkole Podstawowej nr 340 odbył się po raz kolejny Dzień Talentu. Mikołaj Strzelczyk, uczeń klasy 5a, zaprosił trenerów i rówieśników z klubu judo „Ryś”. Gośćmi byli: założyciel klubu i główny trener Cezary Borzęcki, były zawodnik klubu Grzegorz Wieliczko, dwukrotny uczestnik Igrzysk Olimpijskich Tomasz Adamiec oraz liczna grupa kolegów i koleżanek, którzy tak jak Mikołaj, trenują judo.
      Mikołaj już w przedszkolu rozpoczął swoją przygodę z judo
i poświęca tej pasji każdą wolną chwilę, odnosząc sukcesy na ogólnopolskich i międzynarodowych zawodach sportowych. Posiada pas żółto- pomarańczowy, który jest stopniem 4,5 kyu.
      Chłopiec opowiedział o swoich początkach w klubie, gdy był jeszcze w przedszkolu. Koleżanki i koledzy zaprezentowali zabawy na macie, które wykonują dzieci w tym w wieku.
      Potem Mikołaj podkreślił jak ważna przy uprawianiu judo jest sprawność fizyczna i umiejętność współpracy. Młodzi judocy pokazali jak wygląda rozgrzewka, ćwiczenia uczące kontroli nad własnym ciałem, wykonywane w parach oraz wzmacniające mięśnie. Publiczności zaprezentowano także podstawowe techniki judo.
      Mikołaj dodał, że po dwóch latach treningów w klubie, zaczął uczyć się rzutów.
Trenerzy zaprezentowali jak wyglądają rzuty, a potem Mikołaj stoczył walkę szkoleniową z trenerem.
      Na koniec bohater dzisiejszego dnia zadał kilka pytań trenerom.
Cezary Borzęcki opowiedział skąd pomysł na nazwę klubu, która pochodzi od niezwykle gibkiego i bezszelestnie poruszającego się zwierzęcia leśnego jakim jest ryś.
Grzegorz Wieliczko podkreślił, jak satysfakcjonująca jest praca trenera judo.
Tomasz Adamiec opowiedział, jak udawało mu się pogodzić treningi z nauką w szkole podstawowej. Zawodnik opowiedział o ogromnej presji towarzyszącej startom w Igrzyskach Olimpijskich, spowodowanej również tym, że odbywają się one raz na cztery lata.
      Na zakończenie zawodnicy pokazali medale i rozdawali autografy. Pokaz spotkał się z dużym zainteresowaniem i wzbudził podziw publiczności.

Informacje przygotowała: p. Magdalena Krzyżanowska
na stronie umieściła Agata Ziemek