5 Grudnia odbył się w naszej szkole Wieczór Seniora. Już po raz dwudziesty pierwszy gościliśmy Seniorów z naszego osiedla, głównie z Klubu Seniora przy ul. Lasek Brzozowy. Gośćmi honorowymi byli pani Irena Molska - żona patrona naszej szkoły oraz zastępca Burmistrza Ursynowa do spraw oświaty– pan Witold Kołodziejski.
      Program Wieczoru składał się z dwu części. Pierwsza - to występy uczniów kl. 2b pod kierunkiem pani Renaty Mazur. Małym aktorom akompaniowała p. Agnieszka Starnowska – rodzic ucznia z klasy 2b. Swoim śpiewem czas umilali również uczniowie ze świetlicy oraz ich koleżanki i koledzy z klas 4-6.
      Druga - to łamanie się opłatkiem , składanie życzeń i wspólne kolędowanie przy herbatce i pysznych ciastach upieczonych przez uczniów, rodziców i nauczycieli.
      Ksiądz katecheta Robert Zalewski, czytając fragment Pisma Świętego o narodzeniu Jezusa, wprowadził wszystkich w świąteczny nastrój. Przypomniał sens i wymowę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, życzył pełnych radości chwil spędzonych w gronie najbliższych.
      Głos zabrał także pan Witold Kołodziejski. Pozytywnie wyraził się o szkolnej inicjatywie, która stała się naszą wieloletnia tradycją. Wyraził zadowolenie z podejmowania działań na rzecz budowania dobrych relacji społecznych. Złożył też wszystkim zebranym świąteczne życzenia.
      Kolędy śpiewały także uczennice z klasy 2h Gimnazjum nr 95 przygotowywane przez panią Irenę Miękus - Calak, którym akompaniował pan Dariusz Rączka.
      Na zakończenie wspólnych chwil, gościom zostały wręczone drobne upominki przygotowane przez klasy trzecie(3c,3d,3e) i świetlicę.
      Pani Ewa Szefler i pani Kinga Szuszlak zadbały o piękny świąteczny wystrój pomieszczeń, w których odbywało się spotkanie.
      Wieczór upłynął w bardzo miłej, rodzinnej atmosferze. Był okazją do kształtowania
w naszych uczniach postaw szacunku i zrozumienia dla osób starszych, budzenia pragnienia bezinteresownego czynienia dobra bliźniemu oraz budowania trwałych więzi międzypokoleniowych.

Informacje przygotowała: p. Marianna Wojtkowska
na stronie umieściła Agata Ziemek