11 grudnia 2013 r. w naszej szkole odbył się tradycyjny Kiermasz Świąteczny.
      Uczniowie przygotowali stoiska, na których sprzedawali własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe: karty świąteczne, pudełka na prezenty, bombki zrobione różnymi technikami, stroiki, figurki gipsowe, ozdobne choinki, witraże, a także przygotowane samodzielnie oraz z pomocą rodziców, domowe wypieki.
      Rodzice pomagali dzieciom przygotować stoiska oraz kupowali wyroby uczniów, wspierając tym samym akcję charytatywną. Dochód z akcji został przekazany SZKOLE MISYJNEJ w Miandrivazo na Madagaskarze, z którą nasza placówka współpracuje od 2001 roku.
      Kolędy grane na skrzypcach przez Kingę Góźdź z klasy 4a i atmosfera panująca na kiermaszu wprowadziła uczniów, nauczycieli i rodziców w prawdziwie świąteczny nastrój. Wszyscy cieszymy się, że mogliśmy pomóc potrzebującym dzieciom w Afryce.

Informacje przygotowała: p. Aleksandra Ciemięga
na stronie umieściła Agata Ziemek