Międzyszkolny Konkurs Recytatorski "Warszawskie Dzieci" - pod patronatem Prezydenta m. st. Warszawy
laureatka
Anna Kaniewska kl.5 C

XIV Ortograficzny Konkurs "Ortografia na medal" - etap dzielnicowy
Laureaci:

Jakub Górnikowski 4B oraz Jagoda Kosakowska 5D

Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny dla uczniów klas 2 i 3: „OMNIBUS” – edycja XV; – organizowany przez Łowcy Talentów Jersz. Patronat nad programem objęła Politechnika Wrocławska
Laureat konkursu: I miejsce w woj. mazowieckim; VIII miejsce w kraju
Sebastian Malinowski 2d.
wyróżnienia (za bardzo dobry wynik):
Anna Knap 2f, Tomasz Życki 2b, Maciej Stradowski 2b, Igor Kucharski 3e, Oliwia Grzesik 3b, Stanisław Pawlak 3a, Emilia Maćkiw 3c, Natalia Grzelak 3a, Natalia Prowińska 3b, Bruno Renkiewicz 3e, Julia Gandhi 3c, Kamil Bielak 3a, Helena Deinsenberg 3b, Mateusz Giermek 3d, Tomasz Ambroziak 3a, Zuzanna Grontkowska 3c, Tymon Ruciński 3a, Mikołaj Bójski 3a, Natalia Przychodzień 3c, Anna Karwacka 3a.
wyróżnienia (za dobry wynik):
Wojciech Bąk 2f, Mikołaj Rudnicki 2a, Jakub Tomaszewski 2f, Wojciech Wnuk 2e, Tatiana Lewandowska 3b, Tymoteusz Fedorowski 3e, Weronika Wrześniak 3f, Anna Korona 3d, Michalina Dąbrowska 3c.

Uczestnicy konkursu "2014! Młodzi dla Wolności" ze Szkoły Podstawowej nr 340 im. Profesora Bogusława Molskiego otrzymali I miejsce - poziom szkolny - projekt edukacyjny: szkoła podstawowa na etapie wojewódzkim dla województwa mazowieckiego.

Dzielnicowy Konkurs Ortograficzny „Z ortografią za pan brat” dla uczniów klas III szkół podstawowych. XI edycja konkursu odbywała się pod hasłem „Warszawa, moje miasto".
I miejsce - tytuł ursynowskiego „Mistrza Ortografii” oraz finalistka Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego dla uczniów klas III szkół podstawowych m.st Warszawy.

Emilia Maćkiw kl. 3c

Dzielnicowy Konkurs Recytatorski „Poeci dzieciom” dla uczniów klas 2
Ida Brendel kl. 2c
wyróżnienie: Zofia Adamowska kl. 2a

Przedmiotowy Konkurs Polonistyczny w roku szkolnym 2013/2014
Laureatka

Barbara Walkowiak kl. 6a
Finalistka
Joanna Walkowiak kl. 6a

Ogólnopolski Konkurs Humanistyczny dla uczniów klas 2 i 3: „Alfik Humanistyczny” – edycja XVII; – organizowany przez Łowcy Talentów Jersz.
w klasach II
wyróżnienia
(za bardzo dobry i dobry wynik)
Mikołaj Popowski kl. 2f, Wojciech Wnuk kl. 2e, Anna Knap kl. 2f.
w klasach III
wyróżnienia
(za bardzo dobry i dobry wynik)
Bruno Renkiewicz ( 4 miejsce w woj., 14 w kraju) kl.3e, Oliwia Grzesik kl.3b, Emilia Maćkiw kl.3c, Tomasz Ambroziak kl.3a, Mikołaj Bójski kl.3a, Anna Karwacka kl.3a, Tymon Ruciński kl.3a, Tatiana Lewandowska kl.3b, Natalia Urbańska kl.3c, Natalia Grzelak kl.3a, Maja Dąbrowska kl.3b