W dniu 12 marca 2014 roku odbyły się w naszej szkole eliminacje do XIII Dzielnicowego Konkursu Recytatorskiego „Poezji i prozy ks. Jana Twardowskiego” dla klas I – III.
W konkursie wzięło udział 30 uczniów z klas młodszych. Komisja wybrała troje laureatów: Zosię Adamowską, kl. 2a, Tymoteusza Jacewicza, kl.3c i Anię Karwacką, 3a, którzy reprezentowali naszą szkołę w etapie dzielnicowym.
       Wyróżnienia otrzymali: Ola Bąk, 1e, Katarzyna Bilka, 2b, Tymoteusz Gmurek, 3a, Emilia Maćkiw, 3c, Ola Osińska, 3a, Zuzia Rzeszotarska, 2f.
Dnia 18 marca 2014 roku laureacii szkolnych eliminacji wzięli udział w etapie międzyszkolnym konkursu, który odbył się w Niepublicznej Szkole Podstawowej nr 47 im. Roberta Schumana
       W konkursie swoje umiejętności zaprezentowało 36 finalistów z trzynastu ursynowskich szkół publicznych, niepublicznych, społecznych i prywatnych. Komisja konkursowa pod przewodnictwem doradcy metodycznego m.st. Warszawy Alicji Redy oceniała umiejętności młodych recytatorów. Członkowie komisji brali pod uwagę interpretację treści utworu, dykcję, modulację głosu oraz ogólne wrażenie. Uczniowie naszej szkoły odnieśli wielki sukces - Tymoteusz Jacewicz zajął drugie, a Zosia Adamowska trzecie miejsce!
       Serdecznie gratulujemy i życzymy wielu dalszych sukcesów!

Informacje przygotowała: p. Ewa Słomińska
na stronie umieściła Agata Ziemek