W roku szkolnym 2013/2014 nauczyciele naszej szkoły zorganizowali dwa dzielnicowe konkursy Dzielnicowy Konkurs Humanistyczny Wazowie na polskim tronie oraz Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny Ursynów po godzinach.
       Uroczystość rozdania nagród odbyła się 11 kwietnia 2014 roku. Część artystyczna została przygotowana przez uczennice klas I i II pod kierunkiem nauczycieli świetlicy naszej szkoły oraz gościnnie koło teatralne z SP 343.
       Konkursy były objęte Patronatem Honorowym Burmistrza Dzielnicy Ursynów m.st. Warszawy Pana Piotra Guziała.
       Dzielnicowy Konkurs Humanistyczny składał się z dwóch podkonkursów – konkursu wiedzy i konkursu plastycznego.
       Konkurs wiedzy Wazowie na polskim tronie przeznaczony był dla uczniów klas IV, V i VI. Przeprowadzony został w formie testu w dwóch etapach. Etap pierwszy odbywał się na terenie poszczególnych szkół, finał konkursu miał miejsce w Szkole Podstawowej nr 340 im. Profesora Bogusława Molskiego. Do finału zakwalifikowało się 30 uczniów z 10 ursynowskich szkół SP 303, SP 323, SP 310, NSP 6, NSP 112, SP 319, SP 81, SP 343, SP 322, SP 340.
       Laureatami konkursu zostało 5 uczniów w tym 2 uczniów naszej szkoły.
       Konkurs plastyczny w ramach konkursu Wazowie na polskim tronie pt. Plac Zamkowy i Kolumna Zygmunta przeznaczony był dla uczniów klas IV – VI. Zadaniem uczestników konkursu było namalowanie wybranego zabytku architektonicznego lub jego fragmentu, korzystając z przygotowanego zdjęcia
- reprodukcji.
       Laureatami konkursu zostało 9 uczniów w tym w tym 5 uczniów naszej szkoły.
       Międzyświetlicowy Konkurs Plastyczny „Ursynów po godzinach” jest X edycją konkursu, który organizuje świetlica w naszej szkole. Konkurs ten promuje Dzielnicę Ursynów, a jego głównym celem było wykonanie prac plastycznych, w których zostaną ukazane możliwości spędzania czasu wolnego
na Ursynowie.
       Konkurs był adresowany do uczniów ursynowskich szkół podstawowych z oddziałów przedszkolnych oraz klas I - III, którzy zostali zapisani do świetlicy szkolnej. W związku z małą liczbą uczestników komisja konkursowa zdecydowała się na wyróżnienie prac uczestników w każdej kategorii wiekowej.
Nagrody ufundował Pan Piotr Guział Burmistrz Dzielnicy Ursynów m.st Warszawy oraz Pani Małgorzata Osiecka Dyrektor SP 340.
       W uroczystości uczestniczyły przedstawicielki władz dzielnicy: Pani Mirosława Żurawska Naczelnik Wydziału Oświaty i Wychowania oraz Pani Małgorzata Tonia – Ongirska Starszy Specjalista Wydziału Oświaty i Wychowania.

Informacje przygotowała: p. Małgorzata Antonowicz
na stronie umieściła Agata Ziemek