21 marca 2014r. społeczność szkolna spotkała się w sali gimnastycznej w pierwszym dniu wiosny.
       Tradycją stało się prezentowanie uzdolnień uczniów właśnie w tym dniu. Wspólną zabawę rozpoczęli uczniowie z klasy 4B, którzy mogli popisać się przed zgromadzoną publicznością talentami aktorskimi w przedstawieniu legendy „Złota kaczka” – przygotowanym pod kierunkiem p. Joanna Lejzy – nauczycielki j. polskiego.
Po występie młodych aktorów uczniowie klas starszych zaprezentowali swoje talenty w kategoriach:

• Instrument

• Piosenka

• Taniec

•        Ponieważ wszyscy uczestnicy ciężko trenowali, prezentacja wypadła wspaniale. Organizatorzy postanowili nie przyznawać w tym roku nagród – ale pozwolić publiczności wybierać swoich faworytów w klasowym głosowaniu.
           Nagrody uczniów zdobyli:
    • Maja Malcher 5C i Aleksandra Musioł 6B w kategorii piosenka

• Adam Strojny 6B w kategorii instrument

•        Wszystkie zaprezentowane utwory podobały się zgromadzonym. Społeczność na sali bawiła się doskonale. Uczestnicy zapewnili, że również w przyszłym roku przedstawią swoje talenty szerszemu gronu. Serdecznie gratulujemy występów!!
             Równolegle w auli na II. piętrze uczniowie uzdolnieni artystycznie prezentowali swoje prace w kategorii techniczno – plastycznej.
             11 osób wystawiło ponad 50 prac pod kierunkiem nauczycielki techniki p. A. Ciemięgi oraz nauczycielki plastyki p. D. Misztal: Emilia Januchta 5c, Kasia Nowicka 6b, Anastazja Jasik 4c, Zuzia Godek 5e, Alicja Zielnik 6a, Kasia Nowicka 6b, Aleksandra Musioł 6b, Lidia Żyłka 5a, Wiktoria Wełyczkowska 5a, Anastazja Jasik 4c, Nikola Jasińska 4b.
             Uczniowie klas starszych wraz z wychowawcami mogli podziwiać zgromadzone prace na wystawie w auli szkolnej.

Informacje przygotowała: p. Joanna Lejza
      na stronie umieściła Agata Ziemek