Dzień Ziemi to największe ekologiczne święto świata. Obchodzone jest od 1970 roku, obecnie w 192 krajach świata. W tym roku obchodziliśmy je pod hasłem „Zmieniaj nawyki - nie klimat!”
      Z tej okazji uczniowie klasy II e pod kierunkiem wychowawczyni pani Hanny Wojciechowskiej wystąpili z przedstawieniem dla swoich kolegów z klas 1 – 3.
      Wszyscy z zaciekawieniem i uwagą obejrzeli ciekawy program artystyczny.
      Uczniowie klas 4-6 obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy 6d. Treścią spektaklu było ukazanie przewodu sądowego nad oskarżonym, który wyrzucił do pobliskiego lasu zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Widzowie mogli się dowiedzieć, że każdy nieprzemyślany czyn może się odbić na przyszłości naszej planety i oczywiście na nas samych.
      Zebrani uczniowie wzięli także udział w dyskusji na temat tego, jak chronić Ziemię i dlaczego jest to takie ważne .

„… Korzystajmy umiejętnie z darów przyrody:
Nie zaśmiecajmy lasów, nie trujmy wody.
Powietrze, słońce, kwiaty
Rozdaje przyroda nam za darmo,
Więc szanuj te dary
I nie marnuj.”