Dnia 26 V 2014r. w Szkole Podstawowej nr 340 z okazji Dnia Dziecka i Dnia Sportu odbył się festyn. To już dwudzieste drugie takie wydarzenie w historii naszej szkoły. Dzisiejsza impreza odbyła się pod hasłem „ Czas na zdrowie” .
      Uczniowie uczestniczyli w wielu konkurencjach sportowych, mieli możliwość udziału w praktycznym egzaminie na kartę rowerową ( Pani Aneta Wojtunik – mama naszej uczennicy zaangażowała się w organizację egzaminu i mobilnego miasteczka ), mogli obejrzeć filmy na temat zdrowego odżywiania się oraz degustować zdrowe potrawy.
      Na boisku pojawiło się wiele stoisk ze zdrową żywnością – można było wypić sok ze świeżo wyciskanej marchwi, zjeść grillowane warzywa, posmakować czekolady i batonów słodzonych stewią ( roślina, która zastępuje cukier ), zjeść sushi, czy koreczki ze świeżych ogórków.
      Pogoda dopisała, wszyscy bawili się doskonale.
      Festyn uświetnili swoją obecnością przybyli goście: Pan Wojciech Kudlik – Dyrektor Departamentu Rozwoju i Promocji Sportu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Pani Dagmara Bukowska reprezentująca pana Marka Sawickiego Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pan Marcin Melzacki – Wceprezes Związku Kolarstwa , Pani Mirosława Żurawska – Naczelnik Wydziału Oświaty na Ursynowie, przedstawiciele Policji.
      Sponsorzy promujący w czasie festynu zdrowe produkty to: „Wyspy Słońca” - firma ajenta: Państwa Barańskich, którzy gotują obiady dla uczniów naszej szkoły oraz firmy: Chaber, Sante, Stewiarnia, Vitafan, Gospodarstwo Ekologiczne Elżbiety i Macieja Jabłońskich oraz Wydział Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW.

Informacje przygotowała: p. Sylwia Łabuś
na stronie umieściła Agata Ziemek