Dnia 17 X 14r. klasa 4b uczestniczyła w lekcji zorganizowanej w Polskim Związku Niewidomych przy ul. Konwiktorskiej 9.
      Zajęcia prowadziła osoba niewidząca. Opowiadała jak sobie radzi w życiu codziennym, jak realizuje swoje pasje – pływanie i podróżowanie po świecie. Uczniowie dowiedzieli się z jakimi problemami spotykają się osoby niewidzące i jak można im pomóc. Obejrzeli bibliotekę, książki pisane alfabetem Braille,a, pracownię komputerową z komputerami dźwiękowymi – przystosowanymi do pracy dla niewidzących, zabawki, gry oraz inne przedmioty codziennego użytku. Na zakończenie każdy otrzymał kartkę ze swoim imieniem zapisanym alfabetem Braille,a. Lekcja była bardzo interesująca.

Informacje przygotwała p. Sylwia Łabuś